SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vinkylare 16119133
*
nr 1611 9133
Vinkylare
Pläter. Höjd: 22 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 20:48:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:46:30
1
300 kr
8/4 09:59:25
2
350 kr
8/4 20:37:39
3
400 kr
8/4 20:39:22
3
450 kr
8/4 20:43:17
4
450 kr
8/4 20:43:17
3
450 kr (Budbetjänt)
8/4 20:43:29
4
Vinnande bud
8/4 20:43:46
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
-
3049 Vinkylare
Metall. Höjd: 20 cm, diameter: 20 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
*
Vinkylare
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1611 9133
Vinkylare
Pläter. Höjd: 22 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 15:46:30 | 1 | 300 kr |
8/4 09:59:25 | 2 | 350 kr |
8/4 20:37:39 | 3 | 400 kr |
8/4 20:39:22 | 3 | 450 kr |
8/4 20:43:17 | 4 | 450 kr |
8/4 20:43:17 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/4 20:43:29 | 4 | Vinnande bud |
8/4 20:43:46 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
-
3049 Vinkylare
Metall. Höjd: 20 cm, diameter: 20 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42